דוח רווח והפסד

ניהול מוצלח של עסק מושתת בראש ובראשונה על סדר ואגון. מעקב אחר הוצאות והכנסות יסייע לכם ביצירת הסדר לו אתם זקוקים ובהבנת התמונה הכוללת באשר לאופן פעילותכם. אחד הכלים המשמש עסקים רבים לניהול מאורגן ואפקטיבי של העסק הינו דוחות רווח והפסד. מהו דוח רווח והפסד וכיצד הוא מבוצע , במאמר שלפניכם.

דוח רווח והפסד מהו?

מדובר בדוח המתבסס על הוצאות והכנסות של עסק והמציג את תוצאות פעילותו עבור תקופת זמן מוגדרת – "התקופה החשבונאית". בסיכום הדוח ניתן לראות האם העסק סיים את התקופה החשבונאית עם רווח והפסד, ומכאן לקבל החלטות ניהוליות לגבי המשך הפעילות ואופייה.

איך לקרוא דוח רווח והפסד ?

הדוח כתוב בשפה החשבונאית ומחולק לקבוצות פעילות לפי נושאים – פעילות מסחרית, תפעולית, מימונית ופעילות מסוג אחר. מאוד חשוב להתעמק בתוכנו של הדוח, משום שבעזרתו תצליחו להבין האם הפעילות העסקית שלכם רווחית, אפקטיבית ומניבה פירות. רק כך תוכלו לקבל החלטות מושכלות לגבי המשך פעילותכם ותדעו מה יש לשפר או לשנות באופן התנהלותכם.לפעמים תגלו שאחד מסעיפי ההוצאות גבוה משמעותית ותדעו להבא לקבוע מסגרת תקציבית ברורה עבור סעיף זה. לפעמים תראו שהשקעתם תקציב מועט מדיי לטובת סעיף זה או אחר, וכך תדעו להגדיל את התקציב בהמשך.

המלצות לגבי אופן השימוש בדוח רווח והפסד

קראו את הדוח בעיון רב, הכירו את סעיפיו והפיקו ממנו לקחים לגבי אופן פעילותכם בתקופה עבורה הוא בוצע. נתחו את סעיפי הדוח וערכו חישוב באשר לשולי הרווח הגולמי, שולי הרווח הנקי ועלות המכר. כל אלה יעזרו לכם להבין את פעילותכם טוב יותר מכפי שאתם מצפים.

היו יסודיים. השוו בין המסמכים הפיננסיים בחברתכם, קראו את הביאורים לדוח וכן ודאו כי יש התאמה בין כל הנתונים שמוצגים בפניכם במסמכים השונים הכנת דוחות רווח והפסד באופן נכון ויסודי אינה משימה פשוטה והיא מצריכה מיומנות וניסיון. רק מומחה בתחום יודע תחת אילו סעיפים לכתוב כל הוצאה, לבצע את הניתוחים הרלוונטיים ולייעץ באשר להמשך הפעילות הפיננסית.

אנו במשרד רואי חשבון וידן ושות' נדאג לערוך עבורך דוח רווח והפסד באופן מקצועי, מדויק ומהימן ביותר. בזכות ניסיון רב השנים בתחום המיסוי, יש ברשותנו את הידע והכלים להעניק לך שירות ברמה ובאיכות הגבוהה ביותר. הנך מוזמן לפנות לתיאום פגישת יעוץ וצוות המשרד ישמח לעמוד לשירותך.