משרד רואה חשבון לעסקים קטנים

כמעט כל בעל עסק היום שוכר את שירותיו של משרד רואה חשבון מקצועי. עסקים קטנים בעיקר זקוקים לשירותיהם, זאת מכיוון שאינם בעלי היכולת לשכור רואה חשבון במשרה מלאה בתוך החברה (וגם לא הצורך לעשות זאת) וכי אין בהכשרתם המקצועית לבצע פעולות אלו. כיצד נבחר משרד רואה חשבון לעסקים קטנים? על זאת ועוד נענה כעת.

מה תפקידו של רואה חשבון לעסקים קטנים ?

רואה החשבון דואג לכל הקשור למאזנים הכלכליים בחברה. הוא מכין את הדוחות התקופתיים והשנתיים, מציג דוחות לרשויות המסים ובעל העסק, מתייק וסדר את החשבוניות והקבלות בעסק, מספק ייעוץ מס וכן בנושאים הקשורים ברשויות המסים, מייצג את העסק מול הרשויות, מכין את תלושי המשכורת ועוד.

כיצד נבחר רואה חשבון לעסק שלנו?

המלצות – בקשו המלצות מחברים/מכרים בעולם העסקים. לכל אחד מאתנו בדרך כלל יש בן משפחה או חבר שהוא בעל עסק, או אם אתם כבר בעלי עסקים ודאי הספקתם לצבור מעט קשרים עם בעלי עסקים אחרים. על כן בקשו המלצה מהם לרואה חשבון שהם יכולים להמליץ עליו בפה מלא.

פגישה והתרשמות – אין כמו פגישה לצורך התרשמות ראשונית מרואה החשבון. אל תפחדו לשאול שאלות, לוודא כי אתם מקבלים תשובות אמינות ומקצועיות ולא מורחים אתכם. כמובן שבפגישה האינטואיציה שלכם תפעל טוב יותר לגבי אותו בנאדם ועד כמה הוא אמין.

בחנו את הסביבה – בעת פגישתכם עם רואה החשבון, וודאו כי סביבת המשרד נקייה ומסודרת. סביבה מבולגנת עשויה להעיד גם על אופיו של רואה החשבון וכשיש בלגן יש מקום לטעויות.

ותק וניסיון – בקשו לראות תעודת הכשרה לראות שהוא אכן מוסמך לבצע את העבודות הללו. כמו כן תוכלו לראות כמה שנים הוא עוסק בתחום. בקשו לדעת על חלק מהלקוחות שהוא עובד עמם, עם אילו סוגי עסקים הוא עובד ומספק שירותים וכמובן תמיד טוב לבקש המלצות מלקוחות שלו.

משרד רואי החשבון וידן ושות' מספק שירותיו לעסקים קטנים וגדולים כאחד. המשרד גאה בשירות המקצועי, האמין והאכפתי שהוא מעניק ללקוחותיו. בין שירותי החברה תוכלו ליהנות מהנהלת חשבונות לעצמאיים, חברות ותאגידים. כמו גם שירותי ייעוץ וליווי לעסקים בשלבי הקמה, פתיחת תיקים ברשויות, שירותי ייעוץ מס שוטפים, הכנת דוחות, ייצוג מול הרשויות ועוד.